NEMAMO TEAMSPEAK SERVER

Author Topic: APC Back-UPS BE700G-GR  (Read 1237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Putinsher

• Administrator
  • Newbie
APC Back-UPS BE700G-GR
« on: April 03, 2013, 10:42:04 AM »
Društvo imam malu nedoumicu pa me zanima vase mišljenje...
Imam problema sa naponom, što nestajenje, što kratka peckanja. Recimo, nestane struja pa u roku od pola sekunde dodje i odmah nestane.
Šta rade u EPS-u to ni oni ne znaju. Ali da ne bi ja gledao u pasulj šta sve može da se desi i kad, rešio sam da uzmem UPS.
Gledao i razmišljao ( koliko mi pamet i znanje dozvoljavaju  :fiju ) i jedini koji mi je pao za oko, a da mi odgovara i cena i kvalitet je APC Back-UPS BE700G-GR. http://www.itsvet.com/proizvod/apc-back-ups-be700g-gr/comp_comp_ups/106/249
Ono što mene buni je da li će to da funkcioniše kako treba na mojoj konfiguraciji.
procesor: intel i5 750 2.66 ghz
grafička: ati hd 6950
16gb ram
2 hdd ( Caviar black 1tb i Blue od 500 gb)
napajanje: chieftec CFT 600W

Offline ThePocetnik

• Administrator
  • Hero Member
    • PCAxe - IT sajt
Re: APC Back-UPS BE700G-GR
« Reply #1 on: April 03, 2013, 10:47:14 AM »
Prema specifikacijama bi trebalo da ti sljaka, jer je koliko vidim deklarisana maks. snaga 405W, a tvoja masina tesko da ce trositi toliko.Ali jedno je teorija, a drugo je praksa.

Sacekaj jos neke komentare pa odlucuj...

Offline TheProcetnik

• Administrator
  • Full Member
« Reply #2 on: April 03, 2013, 04:30:27 PM »
Ne razumem se bas nesto u ovu temu ali sam cuo da su mustek za izbegavanje, kod nas jedino APC radi posao, sad vidi da ima dovoljnu snagu da radi nekih 5-10min i da ima filtriranje napona, ovaj deluje ok na njihovom sajtu po specifikacijama. Najbolje bi bilo kad bi mogao da nadjes one stabilizatore napona od pre 20-30god sto su ljudi kacili na televizore po selima, oni nemaju bateriju ali zato rade odlicno filitriranje napona tako da dobijes pravilnu sinusoidu na izlazu a nestabilan napon je mnogo opasniji za tvoj komp nego ako samo nestane struja.

Offline Putinsher

• Administrator
  • Newbie
« Reply #3 on: April 03, 2013, 08:37:22 PM »
Sad sam se malo bavio merenjem pa evo nekih brojki:
Sva merenja su pri naponu od 228V
u praznom hodu komp iz mreze vuce oko 0,4 A sto je P=85W
kad upalim samo furmark koji potera jedno jezgro na 100%, struja je I=1,2A , a snaga P=273W
Kad se pokrene sa Furmarkom i Prime 95, struja je I= 1,4-1,5 A, snaga P=342W. Ali to nije moguce jer takvo opterecenje nije realno za svakodnevno koriscenje.