NEMAMO TEAMSPEAK SERVER

Author Topic: wireless network problem  (Read 1195 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline BrRista

• Newbie
  • *
    • moj sajtic
wireless network problem
« on: October 17, 2012, 09:18:27 AM »
Imam veliki prostor koji treba da pokrijem wireless mrezom. Na jednom spratu je kablovki modem i wireles ruter d-link di-524. Promenjena je antena i stavljena jaca, od 8 dB. Mreza odlicno pokriva stan od 120 m2. Drugi stan je nalazi iznad i deo je odlicno pokriven. Problem mi je jedan racunar koji se nalazi na drugom kraju kuce u odnosu na ruter (sprat iznad i drugi kraj kuce). Tu imam neki usb wireless adapter koji cak i na produznom kablu slabo prima mrezu. Imam tu jos jedan isti ruter (d-link di-524) pa me zanima moze li taj ruter da prima signal sa drugog rutera pa da ga posle preko mreznog kabla da ide u komp. Ne znam ima li uopste taj ruter tu opciju i koja je to opcija uopste.
Druga opcija mi je razvlacenje mreznog kabla ( skoro nemoguce) ili nabavka neke bolje wireless kartice za taj desktop.
Ima li neko resenje ili predlog?
Hvala unapred.

Offline TheProcetnik

• Administrator
  • Full Member
Re: wireless network problem
« Reply #1 on: October 17, 2012, 01:47:01 PM »
Proveri da li tvoj dlink ima opciju AP ili bridge mode, ako ima moci ces da se drugim ruterom kacis na prvi a uredaji na gornjem spratu mogu prekog drugog da se kace na prvi ruter pa na net. Ako nemas tu opciju prodaj jedan dlink i kupi tplink za male pare koji ima ap mode (reci cu ti kasnije tacno koji model), radi 100%, tako sam jednom liku preneo net iz jedne zgrade u drugu jer laptop nije hteo da mu baci toliko daleko.
Mislim da je to ovaj TP-Link TL-WR743ND
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR743ND#spec
koshta 3100 u netiksu, ako se odlucis za tu varijantu reci pre nego sto kupis da proverim jos jednom za svaki slucaj
« Last Edit: October 17, 2012, 01:57:27 PM by zmay »

Offline FakeBlood

• Global Moderator
  • Sr. Member
Re: wireless network problem
« Reply #2 on: October 17, 2012, 09:01:00 PM »
Access Point funkcija na ruteru bi najbolje radila posao, moze i bridge ali treba nekad malo tweak-ovanja.
-What we’re dealing with here is a total lack of respect for the law-